TO MUSISZ WIEDZIEĆ, KIEDY MYŚLISZ O SPECJALIZACJI
Odczarujmy MITY dotyczące specjalizacji. Bardzo często słowo specjalizacja wywołuje całą masę negatywnych emocji oraz strachu przed egzaminem końcowym.
Te zjawiska powstają z powodu braku wiedzy, jak faktycznie przebiega szkolenie i egzamin. Przed rozpoczęciem szkolenia warto dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda to wyzwanie i jak zapewnić sobie efekt w postaci tytułu Specjalisty.
Zanim podejmiesz decyzję musisz uświadomić sobie, że specjalizacja w dowolnej dziedzinie pielęgniarstwa jest najwyższą formą kształcenia podyplomowego, co oznacza, że specjalizacja jest przeznaczona dla osób, które są gotowe wejść na wyższy poziom swoich kompetencji.
Wyższy poziom kompetencji wymaga poszerzenia wiedzy i umiejętności, a co za tym idzie, spodziewaj się systematycznej pracy w trakcie szkolenia. Pamiętaj! Specjalizacja bezwysiłkowa NIE ISTNIEJE!
Z relacji naszych absolwentów wynika, że szkolenie bardzo pomaga usystematyzować już posiadaną wiedzę teoretyczną i praktyczną w dziedzinie kształcenia, takie połączenie jest niezwykle pomocne
w toku nauczania. Ważne jest, aby refleksyjnie połączyć to co robimy na co dzień w pracy, z tym co mówi aktualna nauka. Okazuje się, że często występują różnice w tym aspekcie, a umiejętne wdrożenie zmian wznosi nas na wyższy poziom.
W kształceniu podyplomowym znajduje się 15 dziedzin specjalizacji przeznaczonych dla pielęgniarek oraz 4 dla położnych (pełen wykaz dziedzin: DZIEDZINY KSZTAŁCENIA, każdy program składa się z części teoretycznej i praktycznej, w odpowiednim dla dziedziny wymiarze godzinowym.
Występują również wymagania dodatkowe, każdy słuchacz do dnia zakończenia specjalizacji musi posiadać ukończone kursy specjalistyczne, np. ekg, rko, leczenie ran, rok-n, wibf, w programach kształcenia wskazane są dokładnie wymagane kursy dodatkowe.
Pamiętaj, jeżeli chcesz zmienić dziedzinę w której pracujesz, dobrym krokiem jest ukończenie kursu kwalifikacyjnego w nowej dziedzinie, specjalizacja może być krokiem następnym.
Wybierz świadomie dziedzinę specjalizacji oraz ORGANIZATORA kształcenia.
Świadomy wybór Organizatora jest niezwykle ważny, będziecie w końcu przez najbliższe dwa lata współpracować ze sobą.
Zwróć uwagę przede wszystkim jakie doświadczenie w kształceniu pielęgniarek i położnych posiada Organizator, sprawdź jakie wyniki na egzaminach państwowych uzyskują jego Absolwenci.
Dowiedz się, jak wygląda wsparcie słuchaczy, jak szybko reaguje na pytania, jak wspiera w sytuacjach indywidualnych, innymi słowy, jak traktuje swoich słuchaczy: przedmiot czy Partner.
Jak otrzymać GWARANCJĘ pozytywnego wyniku na egzaminie państwowym oraz uzyskanie Tytułu Specjalisty?
Wszyscy słuchacze KORA Medica taką gwarancję otrzymują już pierwszego dnia specjalizacji. Warunkiem jest spełnienie kilku warunków przez Słuchacza, warto na samym początku szkolenia taki „kontrakt” z samym sobą zawrzeć.
Z naszego doświadczenia wynika, że zaangażowanie w szkolenie na poziomie więcej niż 70% gwarantuje osiągnięcie celu. Co jest kluczowe?
- Systematyczne uczestnictwo w zajęciach.
- Samokształcenie.
W ramach samokształcenia nasi Słuchacze otrzymują dostęp do Strefy Słuchacza, w której zamieszczone są materiały przygotowane przez wykładowców poszczególnych modułów.
Dodatkowo, również w Strefie Słuchacza, każdy ma dostęp do bezpłatnego Banku Pytań. Pytania są podzielone na dziedziny, do dnia egzaminu państwowego słuchacze bez ograniczeń przygotowują się do egzaminu.
W ramach konsultacji, w zależności od potrzeby grupy prowadzone są spotkania online z kierownikami specjalizacji lub ze wskazanymi wykładowcami.
3. Bieżące zaliczenia zrealizowanych modułów.
Zaliczenia zrealizowanych treści zgodnie z harmonogramem zaliczeń są niezwykle istotne, dzięki temu systematyzujemy zdobytą wiedzę. W późniejszym etapie zaliczone treści wymagają tylko ćwiczeń powtórkowych w Banku Pytań.
4. Zaplanowanie kalendarza zajęć stażowych.
Umiejętne zaplanowanie zajęć, eliminuje ryzyko spiętrzenia się zajęć stażowych.
To wszystko, spełnienie tylko tych 4 warunków gwarantuje osiągnięcie zamierzonego przez Ciebie celu.
Pamiętaj, że na Twojej drodze do specjalizacji bardzo dużo zależy od organizatora kształcenia, ale bez Twojego zaangażowania, ta droga może być bardzo kręta.