ONLINE CZY TO JUŻ MOŻLIWE? TAK!
Bardzo czekaliśmy na ten dzień, 31 sierpnia Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych wydało komunikat, na podstawie którego możemy włączyć metodę online do kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Jest to gigantyczny krok na przeciw uczących się, ale również środowiska organizatorów.
W komunikacie wskazano:
“Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że w art. 78 ust 6-8 ustawy z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej wprowadzono następujący zapis: w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych może być prowadzone:
1) z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w odniesieniu do zajęć teoretycznych, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie kształcenia;
2) w formie indywidualnej w odniesieniu do szkolenia praktycznego, także w podmiocie, w którym aktualnie pielęgniarka, położna uczestnicząca w kształceniu jest zatrudniona.
Weryfikacja osiągniętych efektów kształcenia, z wyłączeniem egzaminu państwowego, może odbywać się z wykorzystaniem technologii informatycznych zapewniających kontrolę jej przebiegu i rejestrację”.
My już jesteśmy przygotowani, aby w ten nowoczesny sposób realizować szkolenia!
Treść pobrano ze strony Centrum, 1 września 2020, 17.15